Basın

Basında çıkan haberler

BİZE ULAŞIN

Kariyer hedefi olanlar burun estetiği yaptırıyor

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr.Ümit Hardal, kariyer hedefi olan kişilerin daha fazla burun estetiği yaptırdığını söyledi. İş hayatının ve sosyal yaşamda kişiler arası iletişimin yüzde 50’sini fiziksel görünüm ve beden dili ile şekillendiğini anlatan Op.Dr.Ümit Hardal, “Bunlara ilaveten eğitim, kültürel donanım, iletişim becerisi, tecrübe ve kıyafetler bireyi tanımlayan diğer unsurlardır. Günümüzde özellikle iş dünyasında rekabetin yoğun derecede ..

DEVAMI >>

Sosyal çevre burun estetiğine itiyor

Burnun şekli, boyutu veya görünümündeki en ufak bir problemin yüzün bütün şeklini değiştirebildiğini belirten Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Ümit Hardal, sosyal çevrenin kişiyi burun estetiğine ittiğini söyledi. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Ümit Hardal, “İnsanlara fiziki özelliklerini kazandıran beden yapısıdır. Her insan anatomik olarak farklı karakteristik detaylara sahiptir. Özellikle yüz bölgesi, karşımızdaki kişi hakkında az da olsa bir fikir sahibi olmamızı sağlar..

DEVAMI >>

Erkekler burun estetiğinde daha titiz

Günümüzde burun ameliyatının diğer estetik operasyonlara göre talebinin fazla olduğunu belirten Op.Dr. Ümit Hardal, özellikle erkeklerin burun ameliyatı konusunda daha titiz olduğunu söyledi. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Ümit Hardal, “Kadın-erkek her birey, aynaya baktığında daha güzel, alımlı ve çekici bir yüz görmek ister. Eğer burun yapılarıyla ilgili problemleri varsa da simetrik ve yüze uyum sağlayan bir burnun hayali kurarlar..

DEVAMI >>

En zoru karar vermek

Ümit Hardal: Asistanlığımdan beri burun estetiği hep ilgimi çekmiş olup o dönemde bu konu ile ilgili kongre, seminerlere katılarak başladım. Eğitim hayatımda mesai dışı zamanlarımda bu konu ile ilgilenen uzmanların cerrahilerini izleyerek devam ettim. 2008’de uzmanlığımı aldıktan sonra bu işi yapmaya başladım ve ozamandan beri aktif olarak bu işe mesai harcamaktayım..

DEVAMI >>

Burun Estetiği Yaptırmak İçin Neden Çok

Dr. Ümit Hardal, burun estetiği yaptırmak için bir çok neden olduğunu belirtti. İnsan yaradılışı gereği kendini devamlı yenileme ve güzelleştirme eğiliminde olduğunu söyleyen Dr.Ümit Hardal, “Bu tarz beklentiler de kişileri farklı yöntemler arayışına sürükleyebilir. Eski çağlardan günümüze kadar olan süreç dikkate alındığında, tıpta ve kozmetik alanında yapılan değişim ve gelişimlerin bu doğrultuda olduğu da açıkça görülebilir” dedi..

DEVAMI >>

Kadınlar Burun Estetiğinde Daha Hassas

Kadınların burun estetiği konusunda daha hassas olduklarını belirten Op.Dr. Ümit Hardal, uyarılarda bulundu. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op.Dr. Ümit Hardal, “Estetik ve güzel bir görünüme sahip olma isteği, eski çağlardan beri devam eden ve önemini hiç yitirmeyen bir konudur. Bilindiği gibi insanlar arası ilişkilerde de ilk olarak fiziki görüntü dikkate alınır. Eğer kişinin vücudunda memnun olmadığı bir bölge var ise, bu durum hem sosyal hayatı..

DEVAMI >>