Çene Estetiği

Çene Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bize Ulaşın

Çene Estetiği

Çene cerrahisi ya da mentoplasti, çene kemiği üzerine eklenen bir implantla güçlendirilmesiyle ya da çene kemiği üzerinde küçültme ameliyatı ile çenenin şekillendirmesi için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Plastik cerrahi ve diğer ameliyatsız prosedürler ise, genellikle yüzün oranlarını iyileştirmek ve kişinin kendine güvenini arttırmaya yardımcı olmak için alt çene çizgisi ve çene bölgesinde gerçekleştirilebilir.

Bu tip müdahaleler, yüz özelliklerinin uyumunu iyileştirmek ve çene & yanak & alın dengesini iyileştirmek için yetkin cerrahlar tarafından sıklıkla önerilebilmektedir. Bazen çene kemiğinin kendisi bir mentoplasti veya genioplasti adı verilen bir operasyonda ileriye doğru hareket ettirilebilir.

Alternatif olarak, şekillendirilmiş silikon implantlar çene için daha fazla yansıtma sağlamak için kullanılabilir. Tersine, aşırı derecede çıkıntı yapan bir çenede çene kemiği üzerinde küçültme yapılabilir.

Estetik görünümün iyileştirilmesi amacının yanı sıra çiğneme dinamiklerinin düzeltilmesi veya alt-üst dişlerin birbirine üzerine oturmasında problemlerin giderilebilmesi için, üst ve alt çenede uygulanacak operasyon tavsiye edilebilir. Isırma ve çiğneme problemlrinin ötesinde günümüzde, daha iyi bir yüz oranına ulaşmak için, burun estetiği olan bir hastaya çene ameliyatı veya prosedürlerini tavsiye edebilir. Çenenin büyüklüğü ve görünümü, burnun algılanan boyutu üzerinde etkisi olabilir.

Ayrıca, teknolojideki son gelişmeler ve tüm seçenekler doğrultusunda, çene alanının güçlendirilmesini veya görünümünü değiştirmesini sağlamak için alternatif olarak jel dolgu malzemesinin kısa süreli çözümler için kullanımını önerebilir.

Çene Estetiği Sizin İçin Doğru mu?

Çene estetiği; basık çene, çene kayması veya çene büyüklüğünü düzeltebilir. Çenenizin konumu, şekli veya çevresi ile ilgileniyorsanız, çene cerrahisi sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Çene estetiği yaygın olarak uygulanan bir plastik cerrahi işlemdir. Genioplasti, herhangi bir sağlık sorunu olmayan, aktif hastalığı olmayan veya önceden ciddi bir tıbbi durumu olmayan hastalar için uygulanabilir. Genioplasti küçük veya basık bir çeneye sahip hastalar için etkili olabilir. Diğer yüz özelliklerine oranla çok küçük görünen bir çene, burnun aşırı uzun görünmesine neden olabilir. Doktorlar genellikle daha genç bir hastanın özelliklerini dengelemek için çene implantları kullanabilirler veya yetişkin hastalarda başka bir estetik prosedürle birlikte genioplasti kullanabilirler.

Revizyon Septorinoplasti – Revizyon Rinoplasti

Revizyon rinoplasti, estetik ameliyat geçirmiş ancak yapısal ve işlevsel olarak burnundan şikâyetçi olan hastalara uygulanan bir operasyondur. Estetik olan birçok kişide fiziki sorunlar haricinde sıklıkla sağlıklı bir solunum yapılamaması da gözlemlenir. Burun ameliyatlarında anatomik yapıya müdahale daha kolaydır ancak burun içi dokularının durumunu bilmek daha zor olabilir. Bu nedenle hastaya ilk defa yapılacak cerrahi müdahaleler oldukça önem taşır..

Devamı İçin