Çene Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Çene Estetiği

Çene cerrahisi ya da mentoplasti, çene kemiği üzerine eklenen bir implantla güçlendirilmesiyle ya da çene kemiği üzerinde küçültme ameliyatı ile çenenin şekillendirmesi için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Plastik cerrahi ve diğer ameliyatsız prosedürler ise, genellikle yüzün oranlarını iyileştirmek ve kişinin kendine güvenini arttırmaya yardımcı olmak için alt çene çizgisi ve çene bölgesinde gerçekleştirilebilir.

Bu tip müdahaleler, yüz özelliklerinin uyumunu iyileştirmek ve çene & yanak & alın dengesini iyileştirmek için yetkin cerrahlar tarafından sıklıkla önerilebilmektedir. Bazen çene kemiğinin kendisi bir mentoplasti veya genioplasti adı verilen bir operasyonda ileriye doğru hareket ettirilebilir. Alternatif olarak, şekillendirilmiş silikon implantlar çene için daha fazla yansıtma sağlamak için kullanılabilir. Tersine, aşırı derecede çıkıntı yapan bir çenede çene kemiği üzerinde küçültme yapılabilir.

Estetik görünümün iyileştirilmesi amacının yanı sıra çiğneme dinamiklerinin düzeltilmesi veya alt-üst dişlerin birbirine üzerine oturmasında problemlerin giderilebilmesi için, üst ve alt çenede uygulanacak operasyon tavsiye edilebilir. Isırma ve çiğneme problemlrinin ötesinde günümüzde, daha iyi bir yüz oranına ulaşmak için, burun estetiği olan bir hastaya çene ameliyatı veya prosedürlerini tavsiye edebilir. Çenenin büyüklüğü ve görünümü, burnun algılanan boyutu üzerinde etkisi olabilir.

Ayrıca, teknolojideki son gelişmeler ve tüm seçenekler doğrultusunda, çene alanının güçlendirilmesini veya görünümünü değiştirmesini sağlamak için alternatif olarak jel dolgu malzemesinin kısa süreli çözümler için kullanımını önerebilir.

Çene Estetiği Sizin İçin Doğru mu?

Çene estetiği; basık çene, çene kayması veya çene büyüklüğünü düzeltebilir. Çenenizin konumu, şekli veya çevresi ile ilgileniyorsanız, çene cerrahisi sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Çene estetiği yaygın olarak uygulanan bir plastik cerrahi işlemdir. Genioplasti, herhangi bir sağlık sorunu olmayan, aktif hastalığı olmayan veya önceden ciddi bir tıbbi durumu olmayan hastalar için uygulanabilir. Genioplasti küçük veya basık bir çeneye sahip hastalar için etkili olabilir. Diğer yüz özelliklerine oranla çok küçük görünen bir çene, burnun aşırı uzun görünmesine neden olabilir. Doktorlar genellikle daha genç bir hastanın özelliklerini dengelemek için çene implantları kullanabilirler veya yetişkin hastalarda başka bir estetik prosedürle birlikte genioplasti kullanabilirler.

Burun Estetik Uzmani

Burun estetiği, her bir kişiye özel tasarlanması gereken bir operasyondur.

Burun estetiği, her bir kişiye özel tasarlanması gereken bir operasyondur.

Aklınıza takılabilecek tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz. Bu süreçte kendinizi güvende hissetmeniz herşeyden önemlidir. Rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Burun Estetiği

Burun Estetiği ile İlgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Diğer Uygulamalar

Çene, kulak, sinüs ve dolgu uygulamaları.

Bize Ulaşın

Daha Fazla Bilgi Almak İçin