Kulak Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Kulak Estetiği

Kulak cerrahisi veya otoplasti, büyük veya kepçe kulakların boyutunu azaltır. Op. Dr. Ümit Hardal ve uzman ekibi, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için hastaları otoplasti sürecinin her adımında yönlendirmektedir.

Kulak Cerrahisi Nedir?

Otoplasti olarak da bilinen kulak cerrahisi, kulağın şeklini, konumunu veya oranını iyileştirebilir. Doğumda gelen veya gelişim ile belirginleşen kulak yapısında bir kusur, otoplasti ile düzeltilebilir. Bu prosedür aynı zamanda yaralanmadan kaynaklanan şekilsiz kulakları da tedavi edebilir.

Otoplasti sizin için uygun mu?

Otoplasti, iyi derecede sağlığa sahip, aktif hastalığı veya önceden ciddi bir tıbbi durumu olmayan ve ameliyatın sonuçları için gerçekçi beklentileri olan hastalar için en iyisidir. Genel olarak, otoplasti, kulakların erişkin boyutlarına ulaştıktan (veya neredeyse ulaştığı) sonra herhangi bir yaşta yapılabilir.

Otoplasti, kulaklara ve yüzlere denge ve orantı sağlarken daha doğal bir şekil oluşturur. Küçük deformitelerin bile düzeltilmesi, görünüm ve insanların özgüveni açısından önemli olabilmektedir. Çıkıntılı veya şekilsiz kulaklar sizi veya çocuğunuzu rahatsız ediyorsa, plastik cerrahiyi düşünebilirsiniz.

Prosedür Hakkında

Otoplasti, kulakları başa doğru daha yakın olarak ayarlar ve kulakları çekmek ve çıkıntıyı azaltmak için kıkırdakın kalıplanmasını, şekillendirilmesini veya çıkarılmasını içerebilir. Bu prosedür işitme duyunuzu etkilemeyecektir. Operasyon, işitme gerçekleşen orta kulak veya iç kulağı değil sadece dış kulak alanını kapsar. Operasyon sonrası insizyonlar ve ortaya çıkan yara izleri, kulağın arkasına görünmeyecek şekilde iyice gizlenir.

Burun Estetik Uzmani

Burun estetiği, her bir kişiye özel tasarlanması gereken bir operasyondur.

Burun estetiği, her bir kişiye özel tasarlanması gereken bir operasyondur.

Aklınıza takılabilecek tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz. Bu süreçte kendinizi güvende hissetmeniz herşeyden önemlidir. Rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Burun Estetiği

Burun Estetiği ile İlgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Diğer Uygulamalar

Çene, kulak, sinüs ve dolgu uygulamaları.

Bize Ulaşın

Daha Fazla Bilgi Almak İçin